IN MEMORIAM PRANAS BARVYDAS (1929-2024)

barvydas1Nieko amžino žemėj. Vien tik meilė išlieka: spindulys tarp ANAPUS ir šiapus...   (A. Puišytė)

Rudenėjančiu keliu Amžinybėn lapkričio 4 dieną išėjo

PRANAS BARVYDAS (1929-2024)

Minint vysk. Jono Borutos SJ gimimo 80-metį

borutaJonas Boruta gimė 1944 m. spalio 11 d. Kaune. J. Borutos tėvas Jonas Boruta (1915–1996), Kauno VDU profesorius, inžinierius mechanikas, priklausė pokario rezistencinei organizacijai Bendrojo Demokratinio Pasipriešinimo Sąjūdžio (BDPS) prezidiumui ir 1948 m. buvo nuteistas 25 metams lagerio. Mama Zinaida Daukšaitė-Borutienė – gydytoja stomatologė.

Maisto revoliucionierė, atradusi raktą į sveiką amžėjimą

gretabudreike1Gretai Budreikei svarbu, kuo ji maitina savo kūną. O domintis sveika mityba ir gyvenimo būdu į jos gyvenimą atšokliavo svirpliai, kurie pasuko jį 180 laipsnių kampu. Per ketverius metus kartu su savo vyru Vaidu ji pažino, pamėgo valgyti ir net pati pradėjo auginti šiuos vabzdžius, o supratusi, kad tai itin turtingi alternatyvūs baltymai, galintys pakeisti pasaulį, pasiraitojo rankoves ir nusprendė tapti inovatore.

Mirė dirigentas A. Vyžintas

zvakuteEidamas 95-uosius metus mirė etnomuzikologas, chorų ir orkestrų dirigentas Algirdas Vyžintas, pirmadienį pranešė Utenos rajono savivaldybė.

A. Vyžintas 1960 metais baigė Lietuvos konservatoriją. Vėliau jis dėstė Vilniaus Juozo Tallat Kelpšos aukštesniojoje muzikos mokykloje, Lietuvos konservatorijoje, Lietuvos muzikos akademijoje.

Mama šaulė: svarbu ir ginklą mokėti valdyti, ir būti žmogumi

nakutiene„Myliu tai, ką darau: ir mokytojos darbą, ir šaulišką veiklą, ir darbą su jaunaisiais šauliais. Viską darau su užsidegimu, su ūpu, nes visuose darbuose matau prasmę“, – prisipažįsta trijų vaikų mama ir dviejų anūkėlių močiutė, mokytoja, jaunųjų šaulių būrelio vadovė ir šaulių kuopos vadė Giedrė Nakutienė.

Moksleivių bičiulystė su senjorais: praskaidrinta vienatvė ir gyvenimo pamokos

maltieciujaunimasBūrelis Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos moksleivių mielai tapo maltiečiais savanoriais – vadovaujami gamtos mokslų mokytojos Vilmos Žikulinos, kartą ar du per savaitę jie keliauja pas netoliese gyvenančius senjorus. Šie gauna skanaus mokyklos valgyklos maisto, dėmesio, šypsenų, o jaunimas – neįkainojamos gyvenimo patirties, taip pat jaukinasi savanorystės idėjas.

G. Kirkilas bus laidojamas trečiadienį sostinės Antakalnio kapinėse

kirkilasSavaitgalį miręs buvęs premjeras Gediminas Kirkilas bus laidojamas trečiadienį Antakalnio kapinėse Vilniuje.

Kaip pirmadienį pranešė Vyriausybės komunikacijos departamentas, atsisveikinti su velioniu bus galima antradienį nuo 12 iki 20 val. ir trečiadienį nuo 9 iki 12 val., jis bus pašarvotas laidotuvių rūmuose „Ritualas“ Olandų gatvėje.

Urna bus išnešama trečiadienį 12 val., laidotuvės vyks Antakal

Maltiečių lankomus senjorus ne mažiau nei sriuba džiugina savanorio dėmesys

maltieciu„Bėgu bėgu!“, – šaukia senjorė Lilijana, išgirdusi maltiečių savanorio Romualdo Andriulaičio skambutį į duris. Ji „bėga“ ratukuose – neturi abiejų kojų. Kad nereikėtų jai skubėti, dažniausiai maistą atvežantis savanoris iš anksto ją įspėja telefonu. Visus kartą per savaitę lankomus senjorus Romualdas puikiai pažįsta, be navigacijos randa jų namus ir kone mintinai žino laiptinių durų kodus.

N. Sadūnaitė bus palaidota Verkių kapinėse Vilniuje

sadunaiteSekmadienĮ, būdama 85-erių,  Nijolė Sadūnaitė. 

Sovietmečio disidentė, vienuolė Nijolė Sadūnaitė trečiadienį bus palaidota sostinės Verkių kapinėse.

Mišios prieš laidotuves bus aukojamos Vilniaus Kalvarijų Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje, BNS nurodė Švenčiausios Nekaltosios Mergelės Marijos tarnaičių kongregacijos vienuolynas.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisijos pranešimas: „Pagerbti Lietuvos šviesuoliai“

tarnaukimeKovo 18 d. Panevėžio kultūros centre laureatams buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Medalis skiriamas siekiant skatinti Lietuvos visuomenę dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą. Tai yra paskatinimas, skiriamas už visuomeninę veiklą, geranoriškus darbus.

A. a. Jonui Vaišvilai atminti


vaisvilaŠią, kovo 8-osios, naktį su šiuo pasauliu atsisveikino ilgametis Mažeikių rajono švietimo ir kultūros darbuotojas Jonas Vaišvila, palikęs ryškų pėdsaką Šilalės ir gimtojo Mažeikių rajono kultūros istorijoje.

Mirė režisierius R. Tuminas

tuminas1Eidamas 73-iuosius metus mirė vienas žymiausių Lietuvos teatro režisierių Rimas Tuminas. 

Šią žinią savo „Facebook“ profilyje trečiadienį paskelbė režisierė Anželika Cholina.

„Rimas Tuminas. RIP, Maestro…Ačiū už VISKĄ“, – rašė A. Cholina.

Didžiajam arkivyskupui S. Ševčukui įteiktas Lietuvos medalis

sevciukasUkrainos Graikų Katalikų Bažnyčios ir Lietuvos Respublikos ambasados Ukrainoje interneto svetainėse dalijamasi žinia apie didžiojo arkivyskupo Sviatoslavo Ševčuko ir ambasadoriaus Valdemaro Serapino susitikimą vasario 22-ąją. Susitikimo metu ambasadorius įteikė šv. Juozapato metų minėjimo Lietuvoje 2023 metais, sutapusių su šventojo 400 metų kankinystės sukaktimi, medalį. Ukrainiečių ganytojas padėkojo už lietuvių solidarumą ukrainiečiams.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliu apdovanotas istorikas Povilas Šverebas

sverebaLietuvos Respublikos Seimo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės medalio „Tarnaukite Lietuvai“ kandidatų vertinimo komisija už visuomeniškai aktualią publicistiką, ugdančią tautiškumą ir dvasines vertybes apdovanojo Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytoją, istoriką Povilą Šverebą. Jo veikla yra ne tik intensyvi, bet ir produktyvi: 2 monografijos, 7 sudaryti ir parengti leidiniai, 80 mokslinių bei per 100 mokslo populiarinimo straipsnių ir bemaž 200 publikacijų Lietuvos istorijos, Žemaitijos paveldo, iškilių asmenybių ir švietimo raidos tarpukario metų Lietuvoje temomis.

In memoriam ZENONAS STEPONAVIČIUS (1958–2024)

z.steponavicius„Vieną kartą mačiau, kaip mano darbą, stovintį Mažeikiuose nuo 1983 metų, pabučiavo vaikas. Ko gero, brangesnių nepadariau...“ (Z. Steponavičius)

 

Z. Steponavičius gimė 1958 m. rugpjūčio 3 d. ir augo Klaipėdoje. Būdamas 10 metų amžiaus pradėjo mokytis Vilniaus M. K. Čiurlionio vidurinėje meno mokykloje - internate (dabar nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla). Vėliau 1983 m. Vilniaus dailės institute (dabar Vilniaus dailės akademija) vaizduojamosios dailės fakultete, skulptūros katedroje įgijo skulptoriaus – pedagogo specialybę.

Išlydint Mokytoją...

jonusaiteMokytoja – keliautoja – literatė. Šiais žodžiais galima apibūdinti Justiną Jonušaitę. Ji gimė 1941 m. Telšių rajone, Rainių kaime. Baigusi Telšių vidurinę studijavo Vilniaus valstybiniame universitete, kur įgijo chemijos ir biologijos dėstytojos specialybę. Dirbo Vilniaus, Tauragės, Telšių rajono mokyklose, nuo 1976 persikėlė į Mažeikius. Virš 40 metų skyrė jaunimo mokymui ir ugdymui Mažeikiuose, Židikų, Tirkšlių, Užlieknės mokymo įstaigose.

Scenoje su Jūrate Onaityte: vasario 11 d. aktorei sukanka 70

onaityteVasario 11 d. Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorė Jūratė Onaitytė švęs 70-mečio jubiliejų. Būdama vos penkerių svajojo apie iššūkių kupiną, bet prasmingą aktorės kelią. Šiandien galima pasinerti į jos jau daugiau nei 50 metų kuriamą filosofijos, inteligencijos ir nuoširdaus atsidavimo teatrui pasaulį.

Mažasis mažeikietis – išskirtinių plaukų savininkas

ilgaplaukisvaikasPraėjusiais metais Mažeikių regioninėje ligoninėje gimęs Adrijus Raustys savo išskirtine išvaizda nustebino ne tik savo tėvus, bet ir ligoninės personalą. Berniukas gimė itin vešliais ir tankiais plaukais. Marijos ir Andriaus Rausčių sūnui šiuo metu 10 mėnesių, o jo plaukai aplinkinius stebina iki šiol.

Gimė pasipuošęs

Kaip prisimena M. Raustienė, kartu su vyru iki gimdymo ne kartą spėliojo, ar vaikas gims su plaukučiais ar be, tačiau, kad jų bus tiek daug, nesitikėjo. „Iki šiol juokaujame, kad sūnus ruošėsi susitikimui su mumis ir iškart gimė pasipuošęs su šukuosena“, – šypsodamasi kalbėjo Marija.

In memoriam Netekome Nusipelniusio Lietuvos gydytojo Vaclovo Vaitkevičiaus 1943-01-03 – 2024-01-16

inmemoriamvaitkNeseniai paminėjęs 81-erių metų sukaktį gyvenimo kelią baigė buvęs Respublikinės Šiaulių ligoninės gydytojas dermatovenerologas, Šiaulių odos ir veneros ligų ligoninės direktorius, Nusipelnęs Lietuvos gydytojas, profesijos riteris Vaclovas Vaitkevičius.

Telšių rajone Luokėje gimęs ir užaugęs Vaclovas Vaitkevičius 1960 metais baigė Luokės vidurinę mokyklą ir nusprendė tapti gydytoju. Mokslus po pirmo kurso Kauno medicinos institute teko nutraukti dėl prievolės atlikti karo tarnybą sovietų armijoje Kaliningrade. Grįžęs iš tarnybos tęsė bendrosios medicinos studijas ir, baigęs Gydomosios medicinos fakultetą, V. Vaitkevičius gavo paskyrimą į Šiaulius. 1970 metais birželio 6 dieną pradėjo dirbti Šiaulių odos ir venerinių ligų dispanseryje.

Startuolis, kuris benamius paverčia sodininkais

sodInformacinių technologijų inžinierius Lorenzo Di Ciaccio paliko darbą didelėje įmonėje ir įkūrė startuolį, kuris padeda sunkumų patiriantiems žmonėms pasirūpinti savimi tvarkant apleistus Romos parkus, sodus, želdynus.

„Nagi (daje)!“ – sako romiečiai, norėdami ką nors padrąsinti, suteikti jėgų, kviesdami nepasiduoti, ragindami komandą prieš įvartį ar išreikšdami džiaugsmą už draugo sėkmę. „Ridaje“ yra tam tikras pastiprinimas, dvigubas „nagi“. Toks ir Lorenzo Di Ciaccio startuolio pavadinimas, kuris siūlo antrą gyvenimą, galimybę daugeliui benamių, gyvenančių Amžinojo miesto gatvėse.  38 metų kompiuterių inžinierius maždaug prieš dešimt metų nusprendė palikti savo nuolatinį gerai apmokamą darbą ir imtis socialinės problemos, kurią Bažnyčia ir bažnytinės labdaros organizacijos visada stengėsi spręsti.

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode