Antradienį Seimas pritarė Lietuvos Respublikos Prezidento ir Aplinkos ministerijos inicijuotoms Baudžiamojo kodekso pataisoms, tiksliau apibrėžiančioms aplinkosauginius pažeidimus, kurie būtų laikomi baudžiamąja veika.
Tai sudarys galimybę taikyti baudžiamąją atsakomybę už gamtai padarytą didelę žalą, kurią sukėlė Baudžiamajame kodekse apibrėžti šiurkštūs, sisteminiai aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimai.
Nustatyta konkreti žalos aplinkai – orui, žemei, dirvožemiui, vandeniui, gyvūnams, augalams, kitiems gyviesiems organizmams, organinėms ir neorganinėms medžiagoms ar antropogeniniams komponentams – dydžio riba, nuo kurios žalą sukėlę aplinkosauginiai pažeidimai laikomi nusikaltimu – 400 MGL (19, 6 tūkst. eurų).
Baudžiamoji atsakomybė bus taikoma ir tais atvejais, kai vykdant neteisėtą veiką į aplinką išmetama, daugiau kaip 7 tonos pavojingų atliekų, daugiau kaip 15 tonų nepavojingų atliekų.
Patikslintos normos dėl atsakomybės už žalą aplinkai sukėlusius statybą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų pažeidimus.
Taip pat praplėstas Baudžiamojo kodekso 270 straipsnis, kad jo formuluotė apimtų visus Aplinkos apsaugos įstatyme įvardijamus aplinkos elementus.
Šie pakeitimai padės tiksliau kvalifikuoti nusikalstamas veikas aplinkosaugos srityje, patraukti teršiančius asmenis baudžiamojon atsakomybėn ir prisidės prie naujų pažeidimų užkardymo.
Aplinkos ministerijos nuotrauka