Sniegas ant stogų – pavojus žmonėms ir jų turtui

stoguValstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija (Statybos inspekcija) įspėja, kad dėl sunkaus storo sniego sluoksnio gali atsirasti įtrūkių namo konstrukcijose ar net atsirasti pastato deformacijos. Statybos inspekcijos specialistai pabrėžia, kad susikaupusį sniegą privalu šalinti, o pastebėjus pastato konstrukcijų įtrūkių ar deformacijų – kuo skubiau kreiptis į pastato techninį prižiūrėtoją ir savivaldybės administraciją.

Pastarosiomis dienomis dėl intensyvaus snygio gatvės ir keliai tapo sunkiai pravažiuojami, o susidariusios sniego sankaupos ant stogų ir balkonų privertė gyventojus sunerimti – sniego patalai, nukloję statinius, gali pridaryti nemenkos žalos. Šis nerimas nėra be pagrindo, nes jei sniego apkrova viršys statinio projekte (pagal kurį pastatytas pastatas) numatytą apkrovą, gresia konstrukcijų įtrūkiai ar net statinio avarija.

Siekiant išvengti konstrukcijų pažaidų, privalu susikaupusį sniegą šalinti nuo stogo ir kitų konstrukcijų. Statybos inspekcija primena, kad po stichinių nelaimių turi būti organizuojamos neeilinės apžiūros, kurių metu turi būti įvertinta pastato būklė ir laiku imtasi priemonių atsiradusiems pastato pažeidimams šalinti.

Visgi ką reikėtų daryti, jei kyla įtarimų, kad pastate atsirado įtrūkių ir deformacijų? Specialistų teigimu, bet kokios pastato deformacijos turi būti skubiai ištirtos ir įvertintas jų grėsmės lygis bei statinio avarijos rizika, todėl greita gyventojų reakcija gali padėti išvengti skaudžios nelaimės.

Daugiabučio namo gyventojai, pastebėję bet kokius pakitimus pastato fasade ar patalpų viduje, turėtų nedelsiant kreiptis į pastato techninį prižiūrėtoją, kuris įvertins grėsmės lygį ir imsis reikiamų veiksmų. Jei namo gyventojams nėra žinomi techninio prižiūrėtojo kontaktiniai duomenys, reikėtų paklausti namo bendrijos pirmininko, savivaldybės paskirto administratoriaus ar jungtinės veiklos sutartimi įgalioto asmens. Statybos inspekcija primena, kad kvalifikuotą techninį prižiūrėtoją paskirti privalo daugiabučio namo bendrojo naudojimo objektų valdytojas – bendrija, savivaldybės nurodytas administratorius arba jungtinės veiklos sutartimi įgaliotas asmuo. Paskirtasis techninis prižiūrėtojas privalo atlikti periodines ir specializuotas pastato apžiūras, vykdyti organizacines ir technines priemones statinio techninei būklei palaikyti. Taip pat jo pareiga – užtikrinti naudojamo pastato atitiktį esminiams reikalavimams.

Statybos inspekcija primena, kad daugiabučių namų naudojimo priežiūros prievolė tenka savivaldybių administracijoms.

 

Aplinkos ministerijos nuotrauka

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode