Lietuvos zoologijos sodo renovacija jau įsibėgėjo. Nauji gyvūnų namai kyla kaip ant mielių. Tai pirmoji tokia rimta rekonstrukcija nuo 1938 metų. Pavasarėjant sulaukiame vis daugiau užklausų ar Lietuvos zoologijos sodas jau veikia? Šiuo metu Lietuvos zoologijos sode verda gyvūnų gyvenimas, tačiau kol esame grandiozinių statybų įkarštyje, lankytojai nėra priimami. Norime su Jumis pasidalinti kaip sekasi vykdyti bene šimtmečio statybų projektą, kuris padės sukurti ir išsaugoti pasaulio bei Lietuvos gyvūnų biologinę įvairovę ir šviesti visuomenę apie gyvosios gamtos pasaulį.
Lietuvos zoologijos sodo lankytojus pasitiks dar naujos ir nematytos erdvės, viena iš jų – beveik 3000 m2dydžio egzotariumas.Šiame pastate galėsite susipažinti su šilumamėgiais gyvūnais, atviromis dykumų ekspozicijomis, kuriose karaliaus surikatos, įvairūs ropliai, varliagyviai bei vabzdžiai. Šios egzotinių gyvūnų ekspozicijos lankytojus džiugins visus metus. Modernios ir interaktyvios edukacinės erdvės kvies susipažinti su dar neatrastu gyvūnijos pasauliu. DžiunglėsKauno širdyje - taip galėsite pasijusti apsilankę egzotariume įrengtoje tropinių miškų zonoje. Šiame pastate įsikurs ir liūtai. Planuojama, jog unikali jų ekspozicija užims daugiau nei 1000 m2. Egzotariumas statomas Lietuvos zoologijos sodo centrinėje dalyje, tai vienas iš didžiausių ir daugiausiai resursų pareikalavusių rekonstrukcijos projekto statinių.
Lankytojų patogumui, senojo terariumo prieigose bus įrengtas tiltelis su bokštu, skirtas sujungti viršutinę ir apatinę teritorijos dalis. Bokštelis su liftu bus pritaikytas žmonėms su negalia, taip pat bus laiptai, kuriais bus galima saugiai pasiekti žemutinę zoologijos sodo dalį. Šio bokštelio pašonėje galėsite stebėti net kelias atsinaujinusias ekspozicijas. Pakalnėje pamatysite snieginius ožius - čia jie bus perkelti iš senojo ožių kalno, taip pat galėsite susipažinti su miškinių kačių ekspozicijomis. Keliaujant šlaito taku atsivers puiki panorama į primatų, Savanos ir Lietuvos laukinių gyvūnų ekspozicijas. Projektuotojai pasistengė ir teritorija buvo suplanuota taip, jog ekspozicijų prieinamumas būtų kiek įmanoma patogesnis neįgaliesiems bei šeimoms su vaikiškais vežimėliais. Puikios naujienos patiems mažiausiems lankytojams - jų laukia ne tik atsinaujinusios gyvūnų ekspozicijos, bet ir kelios lauko žaidimų erdvės.
Numatoma, jog kitais metais bus nugriautas senasis beždžionių pastatas. Įvairių rūšių primatai įsikurs viršutinėje ir apatinėje zoologijos sodo dalyse. Viena iš rūšių, kuri apsigyvens žemutinėje Lietuvos zoologijos sodo dalyje, prie vandens paukščių telkinio — kapucinai. Ši ekspozicija bus sudaryta iš dviejų dalių, viena iš jų bus saloje. Aukštutinėje dalyje taip pat laukia permainos - senasis lokių pastatas kapitališkai remontuojamas ir taps naujais namais dar vienai primatų grupei, čia jie galės ne tik karstytis, bet ir mėgautis vandens baseinu.
Lietuvos zoologijos sodo renovacijos darbai — svarbios permainos, kurios padės sukurti aukštus gyvūnų gerovės standartus Lietuvoje bei tapti vienu įdomiausių aplinkosauginio švietimo traukos objektų ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Projekto pabaiga planuojama 2023 m. birželio 30 dieną. Statybų laikotarpiu zoologijos sodas uždarytas lankytojams, tačiau galime atvykti pas Jus ir atsivežti dalelę zoologijos sodo išvažiuojamosiose edukacinėse veiklose.
Aplinkos ministerijos nuotrauka