Šiaurės Korėja pranešė, kad ketvirtadienį, praėjus trims mėnesiams po to, kai pirmasis palydovas netrukus po paleidimo nukrito į vandenyną, pradėtas antrasis bandymas iškelti žvalgybinį palydovą į orbitą vėl nepavyko.
Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) karinio žvalgybinio palydovo kūrimą paskelbė vienu svarbiausių savo režimo prioritetų. Jo branduolinių ginklų turinti šalis teigia, kad tai būtina atsvara didėjančiai JAV karinei veiklai regione.
Nacionalinė aerokosminė plėtros administracija NADA ketvirtadienį „antrą kartą paleido žvalgybinį palydovą „Malligyong-1“, pranešė oficialioji Korėjos centrinė naujienų agentūra (KCNA)
„Paleidimas nepavyko dėl avarinio sprogdinimo sistemos klaidos trečiosios pakopos skrydžio metu“, – teigė NADA ir pridūrė, kad ši problema nėra didelė ir kad spalį bus bandoma paleisti dar kartą.
Pietų Korėjos kariuomenė teigė, kad tariamą kosminės raketos paleidimą užfiksavo apie 3 val. 50 min. (trečiadienį 21 val. 50 min. Lietuvos laiku) ir teigė, ji skrido virš Geltonosios jūros. Ji pridūrė, kad pradėta nuolaužų paieškos operacija.
Pietų Korėjos nacionalinio saugumo taryba pasmerkė ketvirtadienį įvykdytą raketos paleidimą ir ankstesnį Šiaurės Korėjos bandymą gegužę, sakydama, kad Pchenjanas „eikvoja ribotus išteklius neapgalvotoms provokacijoms ir kaltina žemesnio rango pareigūnus dėl ekonominės padėties, kuri stumia jo žmones į badą ir mirtį“.
Šiaurės Korėja pranešė Japonijos pakrančių apsaugos tarnybai, kad rugpjūčio 24–31 dienomis bus paleistas palydovas, todėl Tokijas mobilizavo laivus ir savo priešraketinės gynybos sistemą „PAC-3“ .
Apie paleidimą pirmoji pranešė Japonijos vyriausybė, kuri pavadino jį „labai problemišku“ ir trumpai įspėjo pietinio Okinavos regiono gyventojus slėptis.
„Toks elgesys prieštarauja Jungtinių Tautų rezoliucijoms ir mes jau griežtai protestuojame“, – sakė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida (Fumijas Kišida).
F. Kishida pridūrė, kad atsižvelgiant į neseniai įvykusį trišalį viršūnių susitikimą rezidencijoje „Camp David“, Vašingtonas, Tokijas ir Seulas „kaip niekada glaudžiai koordinuos savo veiksmus“.
JT rezoliucijos draudžia Šiaurės Korėjai bandyti bet kokio nuotolio balistines raketas, kurios gali būti ginkluotos branduoliniu užtaisu.
Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos atstovė Adrienne Watson (Eidrien Votson) sakė, kad „paleidimas gali destabilizuoti saugumo padėtį regione ir už jo ribų“.
BNS nuotrauka
Informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.