Naujas grožio etalonas – realybėje atrodyti kaip nuotraukoje su filtru

Žmonės visais įmanomais būdais stengiasi kuo ilgiau išsaugoti savo jaunystę. LRT žurnalistėJurgita Čeponytėtikina, kad jaunystės industrija sparčiai auga. Prognozuojama, kad 2023 metais ji sieks 66 milijardus JAV dolerių (apie 59 milijardus eurų). Į šią sumą įtraukiamos vien tik grožio priemonės.

Anot LRT žurnalistės, jaunystės industrija apima priemones, paslaugas ir įvairius įrenginius, kurie padeda kuo ilgiau išsaugoti išorinį grožį. Šiuo metu jaunystės industrija siekia apie 53 milijardus JAV dolerių (apie 47 milijardus eurų).

„Jaunystės industrija vis labiau įtraukia vyresnio amžiaus žmones, kurie turi daugiau pinigų ir siekia kuo ilgiau išlikti jauni. Šiam norui didelę įtaką turi ir socialiniai tinklai. Jeigu anksčiau žmonės norėdavo atrodyti, kaip kažkuris aktorius ar aktorė, tai dabar jie pageidauja atrodyti, kaip feisbuko nuotraukoje, kuri pagerinta filtrais“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ kalbėjo Jurgita Čeponytė.

Pasak jos, mokslo ir technologijų pažanga lemia tai, kad industrijoje atsiranda vis daugiau grožio produktų, kurie yra saugūs ir efektyvūs.

„Grožio rinka, ypač produktų, yra atspari įvairiems ekonomikos svyravimams. Net jeigu žmonės uždirba mažiau, grožio produktų neatsisako, o perka šiek tiek pigesnius“, – sakė LRT žurnalistė.

Iš grožio paslaugų populiariausios išlieka riebalų nusiurbimo operacijos, tačiau karaliauja botokso injekcijos. Jungtinėje Karalystėje nuo 2011 metų ši paslauga išaugo 40 proc. Čia kasmet atliekama apie 100 tūkst. tokių procedūrų.

„Grožio industrijos pagrindiniai vartotojai yra žmonės nuo 35 iki 50 metų. Po kelerių metų juos pakeis Y karta. Tai yra tie, kuriems šiandien yra 25–35 metai“, – kalbėjo J. Čeponytė.

Grožio industrija aukso amžių išgyvena Jungtinėse Amerikos Valstijose, nuo kurios ne daug atsilieka Azijos šalys ir Ramiojo vandenyno regionas. Pavyzdžiui, pražilusius plaukus norintys paslėpti amerikiečiai pas kirpėją lankosi kas 6 savaites ir kas kartą sumoka apie 150 JAV dolerių (apie 133 eurus).

Tačiau, pasak J. Čeponytės, šios grožio procedūros kaina priklauso nuo to, kokiame regione ji atliekama. Pavyzdžiui, Niujorke ji gali kainuoti ir daugiau nei 500 JAV dolerių (daugiau nei 445 eurus).

Tokios procedūros kaip masažai, amerikiečiams per mėnesį atsieina apie 100 JAV dolerių (apie 89 eurus). Kremams per mėnesį jie išleidžia apie 125 JAV dolerius (apie 111 eurų). O tie, kurie nusprendžia gultis po skalpeliu, vidutiniškai tam skiria apie 10 tūkst. JAV dolerių (apie 8900 eurų).

„Sakoma, kad įvairioms grožio procedūroms ir priemonėms žmonės ateityje išleis vis daugiau pinigų, nes gyvenimo amžius ilgėja, nemaža visuomenės dalis turtingėja, o paslaugos pinga“, – tvirtino LRT žurnalistė.

Lrt.lt

Taip pat skaitykite:

Nuorodų sąrašas

Nuorodų sąrašas

Powered by BaltiCode