Plėšrūno galva su sveikomis smegenimis nuo priešistorinių laikų išliko amžinajame įšale.
Globalinis atšilimas netikėtai pasitarnavo mokslui – jis aktyviai atveria pasaulinę senovinių artefaktų slėptuvę – amžinąjį įšalą. Per pastaruosius metus keletas Sacha respublikos gyventojų pradėjo apptikti jau ne kaulus, o praktiškai sveikus pleistoceno epochos gyventojų kūnus. Naujausias nuostabus radinys milžiniško vilko, gyvenusio maždaug prieš 40 tūkst. metų, galva.
Radinys aptiktas 2018 metais, Tirechtiacho upės krante, ir iš karto patraukė mokslininkų dėmesį tuo, kad buvo sveika, puikiai išsilaikiusi senovinio plėšrūno galva. Iltys, oda, raumenys, netgi smegenų medžiaga – lyg kas vilko galvą būtų atskyręs vakar ir padėjęs į šaldiklį. Radinio ilgis viršijo 40 cm, kas dar įdomiau – tikėtina, mokslininkai aptiko suaugusio, visiškai susiformavusio individo palaikus. Palyginimui, tai yra maždaug pusės dabartinio vilko viso kūno ilgio, kuris yra nuo 66 iki 86 cm.
Rastoji galva – itin vertinga. Mokslininkai galės išsiaiškinti, kaip plėšrūnas gyveno, kuo maitinosi, kokios ligos jį kamavo. Didžiulėje galvoje yra daugybė audinių, o tai – DNR pavyzdžių šaltinis. Juos bus galima palyginti su kitomis vilkų populiacijomis.
Lrt.lt